Dan karijera

Autor: Ljerka Brezovec, 11. 3. 2023.

U prostorijama naše škole 8. ožujka prigodno smo obilježili Međunarodni dan žena promocijom projekta „Dokukarijera“ u kojem su učenici 8. a i 8. b razreda prezentirali svoje dokumentarne filmove o različitim vrstama zanimanja. Tom prigodom vođen je i intervju s Jasminom Colarić i Martinom Bolčević, policijskim djelatnicama, o potrebnom obrazovanju i vještinama, rodnoj ravnopravnosti te kako izgleda njihova budućnost.

U nastavku prikazali smo 12 dokumentarnih filmova pod zajedničkim nazivom Vodič zanimanja – od škole do posla, a veći dio učeničkih dokumentarnih filmova bit će prikazan na školskim projektnim danima u travnju.

Učenici 8. a i b razreda, vođeni idejom Alberta Einsteina (Život je kao vožnja biciklom. Da biste održali ravnotežu, morate se nastaviti kretati!),  sudjelovali su u izazovnom projektu zanimljiva naziva „Dokukarijera“ u kojem su u obliku kratkog dokumentarnog filma snimili intervju s odraslom osobom. Pitanja na koja je odgovarala intervjuirana osoba unaprijed su joj dana kako bi se pripremila za snimanje prema dogovoru. Odabrana osoba, koju su snimili mobitelom ili kamerom, govorila je o svojoj karijeri, tj. zanimanju kojim se bavi. Snimljeni intervju obradili su u posebnom programu na satima Informatike u obliku dokumentarnog filma. Trideset i dva dokumentarna filma pažljivo smo pogledali i pripremili za prezentaciju. Ovim događajem potaknuli smo osmaše da dobro promisle o izboru karijere, i to bez predrasuda, a neki su možda usput otkrili da bi mogli biti budući novinari ili snimatelji.

Svakako im poručujemo sljedeće: „Hrabro naprijed! Možeš sve što poželiš.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr