STOTI DAN ŠKOLE

Autor: Ivana Ernečić, 9. 2. 2023.

I ove nastavne godine su učenici  nižih razreda zajedno sa svojim učiteljicama  obilježili 100. dan škole  8.veljače 2023. Ostvarili niz aktivnosti i dobro se zabavili.

Brojili su do 100 i spajali brojeve do 100 u sliku, sastavljali himnu i pjevali, pisali čestitku, crtali zdravu hranu – RIBU I ŠIPAK SA 100 LJUSAKA I KOŠTICA, izvodili vježbe oblikovanja brojeći do sto, bojali maske.  Na krati Republike Hrvatske tražili i ispisivali gradove i sela, rješavali labirint, zbrajali i oduzimali do 100. Zamišljali su kako će izgledati frizure za 100 godina te dizajnirali naočale kakve će biti moderne za 100 godina. Dizajnirali su si značku za 100.dan škole. Pisali su i rečenicu od 100 riječi i kratak sastavak o svom iskustvu tijekom 100 dana škole. Za nagradu su dobili diplome.

I učenici produženog boravka u Druškovcu pridružili su se obilježavanju stotog dana škole. Razgovarali su o tome što su sve u proteklih sto dana naučili te koliko su postali pametniji, bolji, jači i veći. Igrali su se brojem sto pa su tako pisali priču koja ima sto riječi.

Zaključili su da nas brojka 100 svakodnevno prati jer se krije u našoj visini. Različitim vrstama skokova skočili su sto puta. Crtali su svoju školu koja je prošle godine proslavila stoti rođendan te joj dodali sto detalja. Promatrali su fotografije kako su ljudi izgledali prije sto godina i kako izgledaju danas, a učenici su maštom otputovali u budućnost i nacrtali kakve će frizure nositi ljudi za sto godina. Učenici produženog boravka u Gredi su pisali su i 100 imena iz naše škole i što bi oni željeli imati 100 komada.

Bilo je veselo i radno što možete vidjeti i prema sljedećim fotografijama.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr