Božić je pred vratima, osmijeh na licima!

Autor: Matea Krobot, Valentina Klepač, Ivana Deduš, 24. 12. 2022.

Za kraj ovog polugodišta, učenici produženog boravka matične škole u Maruševcu, PŠ Greda - Jurketinec i PŠ Druškovec posjetili su kino u Ivancu gdje su gledali božićni film za djecu Kapa. Ujedno su prošetali i ivanečkom špicom te se razveselili i uživali u čarima adventa. Kako smo proveli ostale dane u iščekivanju Božića možete pogledati u tekstovima ispod i na sljedećim fotografijama.

Učenici u produženom boravku Maruševec s nestrpljenjem dočekuju najljepši blagdan u godini, Božić. Samostalno su izradili adventski kalendar koji im je donio brojna iznenađenja. Učionicu i školu preplavili su božićni motivi od Djeda Božićnjaka preko patuljaka, božićnih jelki te božićnih kuglica. Dobro su se zabavljali slušajući božićne pjesme, a usput su naučili i neke božićne običaje. Posijali su i pšenicu koju vjerno svaki dan zalijevaju.

Učenici u produženom boravku Druškovec uživali su u najljepšem razdoblju u godini. Izrađivali smo božićne ukrase, uređivali školski hodnik i pisali pismo svetom Nikoli, a uživali smo i u snježnim radostima. Postali smo detektivi na jedan dan igrajući Escape room. Uspješno smo riješili zagonetke i otključali mobitel Djeda Božićnjaka te se tako sigurno vratili sa Sjevernog pola. U popodnevnim satima iz škole su se orile vesele melodije božićnih pjesama, a oni hrabriji su i zaplesali. Ove godine posebnu pažnju posvetili smo božićnim običajima u našem zavičaju. Neki su učenicima bili dobro poznati, dok smo neke, barem na tren, uspjeli oteti zaboravu. Od blagdana svete Lucije pa do Božića marljivo smo pratili vrijeme kako bismo, prema pučkoj meteorologiji, saznali kakve nas vremenske prilike očekuju u 2023. godini.

Učenici u produženom boravku Greda-Jurketinec veselili su se nadolazećim blagdanima. U mjesecu prosincu imali smo brojne božićne kreativne radionice. Mjesec smo započeli izradom čizmica i pisanjem pisma svetom Nikoli. Puni dojmova nakon predstave Luke Vidovića, odlučili smo i mi postati mađioničari na jedan dan. Na blagdan svete Lucije izradili smo svoje ''Čupke Žitiće''. Izradili smo i razne božićne ukrase kojima smo uredili učionicu. Pričali smo o tome kako izgleda Božić i Nova godina u našoj obitelji. Marljivo smo uvježbavali plesnu točku koju smo izveli na Božićnoj priredbi. Ovogodišnje druženje završili smo ukrašavanjem svijećnjaka i čajankom uz zvukove dobro nam poznatih božićnih pjesama.

Svi učenici produženog boravka i njihove učiteljice žele vam sretan Božić i uspješnu Novu godinu!

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr