FAŠNIK I VALENTINOVO U PŠ DRUŠKOVEC

Autor: Brankica Hrgar, 15. 2. 2018.

Svake godine učenici i učitelji obilježavaju Fašnik veselim maskama, plesom i pjesmom. Ali ove godine u Područnoj školi Druškovec bilo je posebno veselo!

Kreativni učitelji ove su godine ukrasili školu prigodnim klaunima iznad pozornice, ali i otkačenim ´selfie´ okvirom u obliku klauna te u obliku srca! Bio je to uvod u vesele dane koji su uslijedili!

Na hodniku škole osvanuo je zatim sandučić Zaljubljene pošte koji je na Valentinovo ujutro ispražnjen, a pisma su donijela osmijeh na brojna lica. Nisu to bila samo pisma namijenjena zaljubljenima već su brojna pisma dostavljena prijateljima iz školskih klupa s kojima rado i svakodnevno dijelimo školske trenutke! Učenici su lijepo i od srca zahvalili na tim trenucima svojim školskim prijateljima, ali i učiteljima.

Fašnik je s učenicima nižih razreda bio posebno veseo, šaren i razigran! Bilo je mnogo originalnih maski, plesa i veselja.

Obilježavanje Valentinova započelo je podjelom pošte, a nastavilo se izuzetno zanimljivim, modernim, smiješnim, ali i poučnim igrokazom o Adamu i Evi! Bili su to moderni Adam i Eva koji su još jednom poslali lijepu odgojnu poruku. Igrokaz su spremili učenici 8.razreda pod vodstvom učiteljice Mirjane Matišić.

Potom je slijedio kviz u Plickersu kojeg su pripremile učiteljice Maja Jurgec i Anica Fatiga. Kviz je bio zanimljiv, poučan i veseo, a od 6 prijavljenih ekipa pobijedile su ´muške snage´.

Prijavljene ekipe su se na kraju okušale u natjecateljskim igrama pod vodstvom učiteljice Josipe Polančec Štimec! Razgibali su se prigodnom Titanic koreografijom koja je sve nasmijala od srca, ali i pripremila za štefetne igre koje su uslijedile! Hod po srcima te skakanje po ´kamenčićima´ zagrijali su atmosferu u školi. Bilo je smijeha, navijanja i naravno slatkih nagrada.

Na samom kraju dana stigla je vijest o 1. osvojenom mjestu u ženskoj konkurenciji na županijskom Šahovskom natjecanju u Varaždinu te 2. osvojeno mjesto u muškoj konkurenciji! Čestitke svima i čekamo daljnje dobre vijesti s Regionalnog natjecanja koje slijedi! Kakvi dani..

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr