Posjet DVD-u Maruševec

Autor: Gordana Daraboš, Vesna Martinčević, Branka Štehec, 3. 5. 2024.

POVODOM DANA VATROGASTVA U RH (4. svibnja)

U četvrtak, 2. svibnja 2024. učenici nižih razreda matične škole posjetili su Dobrovoljno vatrogasno društvo Maruševec.

Povodom Svjetskog dana vatrogasaca koji se svake godine obilježava  4. svibnja, na dan svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca, učenici su imali prilike vidjeti opremu s kojom vatrogasci izlaze na intervencije, ali se i prisjetiti kako se sami mogu zaštiti u slučaju požara. Učenici su razgledali vatrogasna vozila, a odradili su i vatrogasnu vježbu.

Ugodan i susretljiv doček gospođe, voditeljice Mirjane Martinčević i članova, vatrogasaca Filipa Vrbanca, Domagoja Budena i Kristine Strbad, razveselio je i zainteresirao učenike. Pažnju su privukla vatrogasna kola i oprema vatrogasaca. Vatrogasci su savjetovali učenike kako postupiti u slučaju požara i od koga zatražiti pomoć. Pokazali su učenicima kako se brzo vatrogasac obuče i kako se gasi požar.

Članovi DVD-a Maruševec pozvali su svu zainteresiranu djecu da se priključe  natjecateljskim ekipama DVD-a.

Ovim putem zahvaljujemo se našim vatrogascima na strpljenju i vremenu koje su nam posvetili te na lizalicama i sokovima koje su nam pripremili za kraj našeg posjeta.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr