Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec

ŠAHISTICE IZ DRUŠKOVCA PRIMILE PEHARE

Autor: Mihael Vurušić, 11. 4. 2024.

Šah je kroz nekoliko zadnjih godina postao vrlo popularna igra među mladima.

U našoj županiji organiziraju se različita natjecanja za mlade šahiste i šahistice. Najmasovnija i najpopularnija natjecanje su svakako PUŽ turniri. Ovi turniri igraju se u tri kategorije: niži razredi, viši razredi te srednjoškolci.

Ove školske godine domaćini PUŽ turnira za osnovnu školu bili su:

- OŠ Ante Starčevića LEPOGLAVA, 6.10.2023., 83 sudionika

- OŠ SVETI ĐURĐ, 10.11.2023., 94 sudionika

- PŠ DRUŠKOVEC, 8.12.2023., 84 sudionika

- IV. OŠ VARAŽDIN, 26.1.2024., 104 sudionika

- OŠ NOVI MAROF, 1.3.2024., 89 sudionika

Zapravo, ovi turniri čine šahovsku ligu Varaždinske županije . Na njima učenici skupljaju bodove za ukupni plasman.

Jučer, 9.4.2024., u Varaždinu u palači Varaždinske županije upriličen je prijem za najuspješnije mlade šahiste i šahistice, i tom prilikom im je župan Varaždinske županije uručio pehare. Na prijemu su sudjelovale i tri učenice iz PŠ Druškovec:

- PATRICIJA UŽAR (4.d razred) u ukupnom poretku u konkurenciji nižih razreda zauzela je odlično 4. mjesto i time osvojila pehar za najbolju djevojčicu u ovoj kategoriji.

- LEONILA BENKUS (6.d razred) osvojila je pehar za najbolju djevojku kod viših razreda (fantastično 15. mjesto u ukupnom poretku).

- TEA MARTINČEVIĆ (5.d razred) osvojila je pehar za drugo mjesto kod djevojaka (16. mjesto u ukupnom poretku).

Tea se ove godine prvi puta natjecala u konkurenciji viših razreda i ostvarila vrlo lijepe rezultate na turnirima.
Osim djevojaka koje su osvojile pehare, treba istaknuti i učenike:
Fran Benkus (4.d razred) koji je osvojio 7. mjesto u ukupnom poretku nižih razreda,