Večer matematike

Autor: Ana Pavlović, 8. 12. 2023.

Večer matematike održala se 7. prosinca 2023. godine. Ovaj događaj okupio je učenike nižih i viših razreda, zajedno s njihovim učiteljicama, kako bi zajedno istraživali i otkrivali čaroliju matematike.

Večer matematike osmišljena je kao interaktivno iskustvo koje potiče ljubav prema matematici i razvija kreativno razmišljanje kod učenika. Stvoreno je poticajno okruženje gdje su učenici imali priliku sudjelovati u različitim matematičkim igrama, zadacima i aktivnostima prilagođenima njihovoj dobi i razini znanja.

Učiteljice su odigrale ključnu ulogu u vođenju učenika kroz raznolike zadatke, pružajući im podršku i poticaj za istraživanje matematičkih koncepta na kreativan način. Učenici su bili angažirani u timskom radu, rješavanju zagonetki i postavljanju pitanja, što je dodatno poboljšalo njihovo razumijevanje matematike i razvijalo vještine suradnje.

Večer matematike nije samo bila prilika za učenje novih matematičkih koncepata, već je također poticala pozitivan stav prema ovoj znanstvenoj disciplini. Ovaj događaj je, bez sumnje, doprinio stvaranju matematičke atmosfere u školi te potaknuo učenike da shvate da matematika može biti izazovna, ali i zabavna.

Roditelji su također imali priliku prisustvovati Večeri matematike i vidjeti angažman svoje djece u učenju. Ovaj događaj je stvorio most između učitelja, učenika i roditelja, jačajući suradnju u zajednici i promičući važnost obrazovanja.

U konačnici, Večer matematike bila je uspješan događaj koji je doprinio pozitivnom ozračju prema matematici među učenicima. Nastavak ovakvih inicijativa ključan je za poticanje interesa za znanost, tehnologiju, inženjering i matematiku (STEM) među mladima, stvarajući temelj za buduće generacije koje će se s veseljem upuštati u izazove matematičkog svijeta.

Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec / Čalinec 78, HR-42243 Čalinec / www.os-gkrklec-calinec.skole.hr / ured@os-gkrklec-calinec.skole.hr